Z wielkim żalem chcielibyśmy się pożegnać z naszymi obserwatorami na czas wakacji. Udało się nakręcić pierwszą animację poklatkową, kilkoro z nas nakręciła swoje własne filmy. Na przyszły rok szkolny planujemy zorganizować szkolny turniej filmowy oraz wiele innych działań.
Do zobaczenia po wakacjach!
środa, 5 czerwca 2019
niedziela, 10 marca 2019
tu możecie zobaczyć efekty naszej pracy:
https://www.youtube.com/watch?v=5uzhMLzFK_8&feature=youtu.be
niedziela, 13 stycznia 2019
Harmonogram działań Szkolnego Klubu Filmowego
Harmonogram działań Szkolnego Klubu Filmowego
Termin
|
Zadanie
|
Osoby odpowiedzialne
|
Uwagi
|
Listopad
|
Wystawa
portretów „Szatan z siódmej klasy”.
|
Kuba,
Julia, Agata, Zosia
|
Opis
postaci, zdjęcie, kolaż
|
Grudzień
|
„Mały
Książę”- opracowanie scenariusza zajęć do klasy VI
|
Zosia,
Bartek, Jaś i Janek
|
Prezentacje
multimedialne
|
Styczeń
|
Lekcja
filmowa (powieść L.M.Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza")
|
Zuzia,
Matylda, Marta
|
Plakaty o gatunkach
filmowych, Dlaczego warto oglądać filmy?
|
Luty
|
Nagranie
filmu- animacji poklatkowej
|
Wszyscy
uczestnicy
|
„Początki
państwa polskiego”
|
Marzec
|
Projekt:
„Hobbit, czyli tam i z powrotem”
|
Agata, Zosia,
Julka, oraz inne osoby z klasy VIc
|
Plakat
cyfrowy- scenki, album podróży Hobbita
|
Kwiecień
|
Szkolny
Turniej Filmowy
|
wszyscy
uczestnicy
|
Konkurencje:
Konkurs wiedzy
Gra terenowa
Konkurs artystyczny
|
Maj
|
Spotkanie
z filmoznawcą
|
Zosia,
Agata, Julia, Marta, Zuzia
|
Zaproszenie
filmoznawcy na spotkanie z młodzieżą
|
Czerwiec
|
włączenie
się do szkolnej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom (quiz filmowy)
|
wszyscy
uczestnicy
|
Przygotowanie
zadań dla uczestników quizu
|
czwartek, 10 stycznia 2019
Temat:
Jak to się robi? Piszemy sprawozdanie z filmu „Ania z Zielonego Wzgórza”.
czas:
2 godziny lekcyjne
Cel:
poznamy zasady redagowania sprawozdania z filmu
Kryteria
sukcesu:
1.Napiszę sprawozdanie
zgodnie z zasadami poznanymi na lekcji.
Kryteria
sukcesu do zadania:
1.Praca składa się z
trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia (akapity).
2.We stępie znajdą się
odpowiedzi na pytania: kto, kiedy, gdzie i co obejrzał?
W rozwinięciu:
informacja o twórcach filmu, aktorach, informacje ogólne o filmie, główny
temat filmu, krótkie streszczenie fabuły, środki wyrazu filmowego (muzyka,
scenografia, gra aktorska, krajobrazy itp.).
3. W zakończeniu: ocena
własna filmu, wrażenia.
Materiały
do wykorzystania: film „Ania z Zielonego Wzgórza” reż. J.K.Harrison
(2016), karta pracy (słownictwo
pomocnicze do sprawozdania z filmu lub spektaklu), karta pracy do lekcji
filmowej.
Przebieg
zajęć:
Uczniowie obejrzeli wcześniej
w kinie film „Ania z Zielonego Wzgórza”, na jego podstawie wypełnili kartę
pracy do lekcji filmowej, w której zgromadzili wszystkie najważniejsze dane.
Podczas kolejnej lekcji otrzymali kartę pracy (elementy budowy sprawozdania, słownictwo-określenia
potrzebne do opisu środków wyrazu filmowego). Samodzielnie tworzą sprawozdanie
z filmu, wykorzystując posiadane informacje. Na koniec wymieniają się pracami
między sobą i piszą do nich informację zwrotną dla kolegi/koleżanki.
Podsumowanie:
Przypomnienie zasad
tworzenia sprawozdania – uczniowie na podstawie własnej pracy oraz pracy, do
której pisali informację zwrotną, piszą „dobre rady” dla początkujących
sprawozdawców.
Cześć, pewnie zapytacie, co słychać u nas od ostatniego wpisu, jeszcze przedświątecznego? Zaraz po świętach spotkaliśmy się, aby wymyślić i napisać scenariusz filmu, z którego ma powstać animacja poklatkowa. 9 stycznia rozpoczęliśmy nagrywanie. Okazało się, że to bardzo czasochłonne zajęcie. Dwie godziny okazały się niewystarczające do wykonania wszystkich zdjęć. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze przed feriami uda się nam opublikować naszą animację.
To nie wszystko! Wykonaliśmy plakaty na temat gatunków filmowych oraz promujących sztukę filmową (Dlaczego warto oglądać filmy?). Zresztą, zobaczcie sami.
To nie wszystko! Wykonaliśmy plakaty na temat gatunków filmowych oraz promujących sztukę filmową (Dlaczego warto oglądać filmy?). Zresztą, zobaczcie sami.
Subskrybuj:
Posty (Atom)